Dentálna hygiena

Váš chrup bude žiarivý a váš úsmev atraktívnejší.

Profesionálna dentálna hygiena je súčasťou pravidelnej preventívnej starostlivosti o chrup. Podľa stavu chrupu ju odporúčame absolvovať dvakrát ročne pre bežných pacientov s minimom problémov v ústach, až po štyrikrát ročne pre pacientov s akútnymi a chronickými ochoreniami parodontu (krvácanie ďasien, zápach z úst, pohyblivosť zubov atď.).

Dentálna hygiena tu nie je len na to, aby vám dentálna hygienička „lepšie očistila zuby”, ale aby sme boli schopní diagnostikovať možné ochorenia parodontu a zubov v skorom štádiu, predchádzať im alebo začať účinnú liečbu čo najskôr.

dentálna hygiena

Priebeh dentálnej hygieny

null
Stanovenie indexu PBI pre vašu lepšiu orientáciu a porovnanie v budúcnosti
UV lampa
Odstránenie supragingiválneho zubného kameňa a povlaku mechanicky a ultrazvukom
null
Odstránenie pigmentácií abrazívnymi pastami
null
Odporučenie vhodného typu prostriedkov pre domácu starostlivosť o ústnu dutinu

Ku každej dentálnej hygiene dostanete ako darček špeciálnu profesionálnu zubnú kefku ORAL-PREVENT a Te-Pe. Ak je to potrebné, dostanete aj vzorku medicínskej terapeutickej pasty na zuby. Zvyšné pomôcky si u nás môžete dokúpiť. Dentálna hygiena je nebolestivá, pri väčších nánosoch zubného kameňa môže byť zvýšená citlivosť krčkových oblastí zubov.

Ak to stav chrupu a parodontu vyžaduje, je možné dôkladnejšie očistiť zubný kameň ručnými kyretami, prípadne kompletne do biela vyčistiť škvrny od kávy, cigariet, čaju a iných farbív či pigmentov pomocou práškovania systémom Air Flow. Je to zmes prášku postupne rozpustného v slinách (bikarbonát) a vody, ktorý dokáže bez akéhokoľvek poškodenia jemne odstrániť nečistoty a pigmentácie z povrchov, ktoré si iným spôsobom nemáte šancu vyčistiť.

Ak máte záujem o naše služby, vyplňte formulár a my vás budeme kontaktovať!

Facebook

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".