Miniimplantáty

Chcete hrýzť bez strachu z jej pohybu alebo vypadnutia?

Máte dlhodobo nestabilnú protézu? IMTEC 3M zubný miniimplantát je miniinvazívny systém, ktorý dokáže okamžite stabilizovať vašu zubnú náhradu a to už po cca 90 minútach sedenia v kresle. Je založený na výberovom umiestnení samorezných implantátov z titánovej zliatiny s priemerom 1,8 mm pre rôzne prechodné a dlhodobé aplikácie. Ráno vám osadíme miniimplantáty a večer už môžete hrýzť. Systém umožňuje osadenie miniimplantátov neinvazívne, t. j. bez náročnej operácie, odhaľovania kosti a následnom šití. Na novozavedené implantáty je často možné osadiť aj vašu funkčnú protézu.

V prípade menej kvalitnej, je potrebný krátky čas, cca 3 – 4 týždne na zahojenie, a potom možné plné zaťaženie.

Pri miniimplantátoch sa nemusíte vôbec obávať bolesti. Systém sa skrutkuje v lokálnej anestéze, nič sa nereže ani nešije. Po osadení nie sú v ústach žiadne veľké rany.

miniimplantáty

TECHNOLÓGIA MINIIMPLANTÁTOV

Mini dentálne implantáty, tiež známe ako MDI implantáty, sú ultra malé biokompatibilné implantátové skrutky zo špeciálnej zliatiny titánu. História miniimplantátov sa začala v roku 1997 v New Yorku, kde Dr. Sendax začal používať omnoho jednoduchší systém pre stabilizáciu protéz. Tento koncept bol neskôr označený ako mini SENDAX systém. V roku 2004 bola celá technológia, po dlhých rokov náročných skúšok, patentovaná a dnes ju používajú tisícky stomatológov na celom svete. Doteraz nimi boli ošetrené už milióny pacientov.

Mini implantáty sú miniatúrne, 1,8 mm – 2,5 mm hrubé implantáty z titánovej zliatiny, ktoré sa správajú ako vlastný koreň zuba. Hlavička každého implantátu má tvar guličky. Spolu s časťou protézy (o-ring) fungujú ako malý kĺb. O-ring dosadne do hlavičky implantátu, zvyšok protézy sa oprie o ďasná. Celý implantátový komplex umožňuje minimálny vertikálny pohyb, ale zároveň zabraňuje prirodzeným silám destabilizujúcim protézu, ktoré sa ju snažia zdvihnúť, prípadne pohnúť do strán.

Využitie miniimplantátov

null
Podopretie a stabilizácia hornej a dolnej celkovej alebo parciálnej protézy
null
Minimálne invazívna, ihneď aplikovaná prechodná alebo dlhodobá implanto-rekonštrukcia
null
Jednokusová náhrada frontálneho dolného zubu tam, kde nie je možné osadiť klasický implantát
null
Použitie pre fixáciu v ortodoncii

Výhody miniimplantátov

výhoda
cenovo dostupný
výhoda
možnosť okamžitého zaťaženia
výhoda
vhodné aj pre pacientov, ktorí nemôžu využiť klasické implantáty
výhoda
minimálne invazívna procedúra bez rezania a šitia, vykonáva sa len v lokálnej anestéze
výhoda
atraumatický implantát je vyrobený z titánovej zliatiny V. stupňa, ktorý má o 62,5 % vyššiu pevnosť ako najsilnejší technicky čistý titan IV. stupňa
výhoda
originálna retencia protézy môže byť po čase obnovená len výmenou gumičky O-ringu

Miniimplantát už od 249 EUR

akcia sticker

Najčastejšie otázky o systéme CEREC

Nosím protézy - čo u mňa vyriešia miniimplantáty?

Miniimplantáty vám pomôžu vyriešiť problémy s držaním protéz. Už nemusíte mať strach, že vám protézy vypadnú pri rozprávaní, kýchaní či kašlaní. Miniimplantáty vám ich zastabilizujú a budete mať pocit, akoby ste mali vlastné zuby. Začlenenie do spoločnosti, jedenie aj obyčajný úsmev budú od teraz jednoduchšie. Čaká vás nová kvalita života. Už žiadne lepidlo, pridržiavanie úst a kašovitá strava.

Kde sú výhody miniinvazívnej techniky pri miniimplantátoch?

Oproti klasickej implantológii sa implantát zavádza cez malý otvor v ďasnách. Zavedenie každého implantátu trvá približne 20 minút a po kompletnom zavedení pacient odchádza bez závažnejších obmedzení domov. V mnohých prípadoch je možné implantáty aj ihneď zaťažiť.

Aké sú výhody miniimplantátov oproti klasickým implantátom?

Použitie klasických implantátov vždy závisí od použitej pracovnej metódy. Sú ale prípady, keď nie je dostatok kosti resp. sú iné miestne alebo celkové komplikácie, pre ktoré nie je možné zaviesť klasický implantát. V mnohých z týchto prípadov je možné riešenie miniimplantátmi.

Koľko implantátov treba pre dolnú protézu?

Pre dolnú protézu je potrebné osadiť aspoň 4 miniimplantáty.

Je možné zaviesť miniimplantáty u každého?

Ako každá technológia, aj miniimplantáty majú svoje hranice. Pre úspešnú implantáciu je potrebný dostatok kosti, jej hrúbka, výška a hustota. Na získanie takejto informácie je potrebný OPG röntgen a miestne vyšetrenie. Obmedzenia existujú aj v prípade rôznych celkových ochorení. Pre viac informácii nás prosím kontaktujte.

Ak máte záujem o naše služby, vyplňte formulár a my vás budeme kontaktovať!

Facebook

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".