CEREC

Po terapii zuby vyzerajú ako vlastné.

Ako druhá stomatologická ambulancia na Slovensku sme začali používať v rutinnej praxi systém CEREC. Tento systém nám umožňuje zhotoviť väčšinu celokeramických koruniek a veneers v jednom sedení. Pacient už nemusí čakať alebo navštevovať svojho stomatológa viackrát, ale kompletnú celokeramickú bezkovovú prácu má zhotovenú na počkanie.

Samotný systém CEREC sa vo svete používa už 30 rokov a na poli CAD/CAM stomatológie je vedúcou technológiou. Celokeramika v ústach vyzerá ako vlastný zub, štandardne nerozoznateľný od ostatných zubov. Samotný zákrok je nebolestivý a počas jeho trvania máte aplikovanú lokálnu anestézu. Netreba mať žiadny strach.

Cerec

Ako funguje CEREC

null

1. Po naplánovaní rekonštrukcie vám lekár upraví zub alebo jeho zbytok a naskenuje ho špeciálnou CEREC kamerou. To znamená, že nemusíte znášať v ústach žiadne odtlačkové hmoty a lyžice, nenapína vás ako pri klasickom postupe.

null

2. Následne Cerec jednotka a 3D CAD CAM software spracujú sken vášho zubu do 3D digitalizovanej podoby. Vy len sedíte v kresle, sledujete obrazovku a ošetrujúceho lekára.

zub

3. Lekár a software vymodelujú novú rekonštrukciu, korunku, veneer, onlay a inlay na obrazovke, čo trvá asi 10 minút. Následne sa návrh rekonštrukcie odošle do frézovacej jednotky.

tuba

4. Po vyfrézovaní sa rekonštrukcia vyskúša v ústach, môže sa dofarbiť, doleští sa a následne sa adhezívnou technikou nalepí do úst. Po finálnych úpravách máte korunku, onlay, inlay alebo veneer vo vašich ústach a sú nerozoznateľné od vlastného zubu.

Služby ktoré ponúkame

Nový systém CEREC AC a fréza MCXL nám umožňujú vykonať tieto celokeramické protetické riešenia na počkanie: celokeramická korunka Empress E.max, celokeramická fazeta Empress multi, E.max, inlay, onlay, overlay – Empress, E.max. Kompletný re-makeup úsmevu – fazety, korunky Empress, E.max – tzv. hollywoodsky úsmev.

Výhody CEREC

výhoda
Cerec chráni a podporuje vlastnú štruktúru zubu
výhoda
Celé ošetrenie sa vykoná počas jednej návštevy
výhoda
Perfektný a prirodzený vzhľad
výhoda
Špičková kvalita a dlhá životnosť materiálu
výhoda
V ústach pocit ako s vlastným zubom
výhoda
Žiaden kov v ústach
výhoda
Absolútna presnosť dosadenia
výhoda
Čistá keramika je úplne biokompatibilná

VÝSLEDKY NAŠEJ PRÁCE

pred a po zákroku Cerec
pred a po zákroku Cerec
pred a po zákroku Cerec
pred a po zákroku Cerec

Ak máte záujem o naše služby, vyplňte formulár a my vás budeme kontaktovať!

Najčastejšie otázky o systéme CEREC

Čo je to CEREC?

* Chairside: Technológia je v ambulancii a používa sa, keď vy sedíte v kresle.
* Economical: Procedúra je ekonomická pre vás aj pre lekára.
* Restorations: Ošetrenie vráti vašim zubom prirodzenú krásu, funkčnosť a silu.
* of Esthetic: Cerec náhrada je bez kovu a vo farbe vašich zubov.
* Ceramic: Použité sú vysoko pevné keramické hmoty, podobné vašej pravej zubnej štruktúre.

CEREC je CAD CAM (počítačom riadená) 3D technológia, ktorá umožní lekárovi opraviť váš zničený zub, zhotoviť korunku, vymeniť defektné amalgámové výplne za keramický onlay, inlay, overlay alebo zmeniť váš úsmev. To všetko je možné vykonať len v jednom, približne 2 hodiny trvajúcom sedení. Znamená to, že už nemusíte chodiť kvôli danému ošetreniu k vášmu lekárovi na 2 – 3x, ale môžete mať celé ošetrenie hotové za jeden deň, v jedno dopoludnie.

Čo je možné riešiť pomocou CEREC technológie?

1. Celokeramické korunky –  prípadne polokorunky na celé zuby alebo na ich časti. Podstatný pre možnosť zhotovenia korunky je zvyšok zubu, či už s výplňou, deštruovaný kazom alebo ošetrovateľný koreň zubu siahajúci do úrovne výšky gingivy.

2. Fazety (veneers) – na predné plochy najmä predných zubov. Vieme zmeniť tvar, polohu a farbu predných zubov. Ak máte množstvo rôznofarebných výplní, prípadne inak poškodené predné zuby, táto možnosť je ideálna. Z prednej plochy zubu sa zbrúsi cca 0,5 mm a CEREC vyrobí novú celokeramickú prednú plôšku vo zvolenej farbe.

3. Inlay / Onlay – namiesto veľkej amalgámovej alebo kompozitnej výplne môže byť zub zrekonštruovaný celokeramickou inlay alebo onlay. Ich výdrž je celosvetovo hodnotená ako zlatý štandard v stomatológii.

4. 3 – 4 členné zirkonkeramické mostíky – zirkonoxidové, keramické bezkovové mostíky v rozsahu 3 – 4 členov vie CEREC zhotoviť s presnosťou 20 mikrónov. Mostíková CEREC práca trvá pre technické sintrovanie zirkonoxidu cca 24 hodín. Na druhý deň vám mostík nasadíme a to bez akéhokoľvek príplatku za 24 hod. rýchlosť, ktorý býva zvyčajne u lekárov a laborantov vo výške 100 % sumy pridanej k práci.

Ako sa pripraviť na CEREC zákrok?

Na zhotovenie CEREC korunky nie je potrebná žiadna špeciálna príprava. Odporúčame mať vykonanú konzultáciu a dentálnu hygienu, prípadne bielenie zubov, ak chceme riešiť predné zuby.

Čo mám očakávať po zákroku CEREC?

Zákrok sa robí v lokálnej anestézii, a tak necítite žiadne bolesti. Po nalepení korunky môže byť rekonštruovaný zub 4 – 6 dní citlivejší, rovnako môže byť citlivé aj ďasno v jeho okolí.

Ako sa starať o CEREC korunku?

Starostlivosť o celokeramickú CEREC korunku sa ničím nelíši od starostlivosti o vlastné zuby. Potrebná je stieravá technika čistenia zubov a použitie dentálnej nite, príp. medzizubných kefiek na vyčistenie medzizubných priestorov.

Prvých pár dní po nasadení korunky odporúčame opatrnejšiu prácu s dentálnou niťou.

Čo môže ohroziť moju CEREC korunku?

Zotrvanie vašej korunky v ústach môže ohroziť nedostatočná zubná hygiena, neabsolvovanie pravidelných preventívnych prehliadok a profesionálnej dentálnej hygieny aspoň raz ročne. Rovnako ju môžu ohroziť aj údery do oblasti tváre a zubov.

Aký typ materiálu a keramiky používate pre CEREC?

Ivoclar EMPRESS – leucitová sklokeramika, momentálne svetovo najpoužívanejší typ materiálu pre CEREC.

Ivoclar EMPRESS MULTI – rovnaký typ ako predošlá, rozdiel je v opacite a translucencii korunky v smere od krčku k incizálnej hrane. Zub vyzerá vernejšie a nerozoznateľnejšie. Jednoznačný favorit na náhradu predných zubov a úsmevu.

Ivoclar E.max – lítium disilikátová keramika, ktorej tvrdosť je približne 2x väčšia ako tvrdosť Empress keramiky. Jednoznačný favorit pre zaťažené zadné zuby. Vyžaduje navyše 15 min.

Je tento zákrok bolestivý?

Pri celej procedúre máte aplikovanú anestéziu, t.j. okrem pocitu tlaku nemáte iné bolestivé pocity.

Facebook

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".