CEREC

Kompletná celokeramická korunka zhotovená na počkanie.

Ako druhá stomatologická ambulancia na Slovensku sme začali používať v rutinnej praxi systém CEREC. Tento systém nám umožňuje zhotoviť väčšinu celokeramických koruniek a veneers v jednom sedení. Pacient už nemusí čakať alebo navštevovať svojho stomatológa viackrát, ale kompletnú celokeramickú bezkovovú prácu má zhotovenú na počkanie.

Samotný systém CEREC sa vo svete používa už 30 rokov a na poli CAD/CAM stomatológie je vedúcou technológiou. Celokeramika v ústach vyzerá ako vlastný zub, štandardne nerozoznateľný od ostatných zubov. Samotný zákrok je nebolestivý a počas jeho trvania máte aplikovanú lokálnu anestézu. Netreba mať žiadny strach.

Cerec

Ako funguje CEREC?

skener

1. Zub naskenujeme špeciálnou CEREC kamerou

Po naplánovaní rekonštrukcie vám lekár upraví zub alebo jeho zbytok a naskenuje ho špeciálnou CEREC kamerou. To znamená, že nemusíte znášať v ústach žiadne odtlačkové hmoty a lyžice, nenapína vás ako pri klasickom postupe.

monitor

2. CEREC jednotka spracuje sken vášho zubu do 3D podoby

Následne CEREC jednotka a 3D CAD CAM software spracujú sken vášho zubu do 3D digitalizovanej podoby. Vy len sedíte v kresle, sledujete obrazovku a ošetrujúceho lekára.

zub

3. Zubný lekár vymodeluje novú rekonštrukciu vášho zubu

Lekár a software vymodelujú novú rekonštrukciu, korunku, veneer, onlay a inlay na obrazovke, čo trvá asi 10 minút. Následne sa návrh rekonštrukcie odošle do frézovacej jednotky.

tuba

4. Nová časť zubu sa dofarbí, doleští a nalepí do úsť

Po vyfrézovaní sa rekonštrukcia vyskúša v ústach, môže sa dofarbiť, doleští sa a následne sa adhezívnou technikou nalepí do úst. Po finálnych úpravách máte korunku, onlay, inlay alebo veneer vo vašich ústach a sú nerozoznateľné od vlastného zubu.

Služby so systémom CEREC

Nový systém CEREC AC a fréza MCXL nám umožňujú vykonať tieto celokeramické protetické riešenia na počkanie: celokeramická korunka Empress E.max, celokeramická fazeta Empress multi, E.max, inlay, onlay, overlay – Empress, E.max. Kompletný re-makeup úsmevu – fazety, korunky Empress, E.max – tzv. hollywoodsky úsmev.

Výhody systému CEREC

  • Cerec chráni a podporuje vlastnú štruktúru zubu
  • Celé ošetrenie sa vykoná počas jednej návštevy
  • Perfektný a prirodzený vzhľad
  • Špičková kvalita a dlhá životnosť materiálu
  • V ústach pocit ako s vlastným zubom
  • Žiaden kov v ústach
  • Absolútna presnosť dosadenia
  • Čistá keramika je úplne biokompatibilná

Výsledky našej práce

pred a po zákroku Cerec
pred a po zákroku Cerec
pred a po zákroku Cerec
pred a po zákroku Cerec

Zaujal vás systém CEREC?
Vyplňte formulár a my vás budeme kontaktovať.

Najčastejšie otázky o systéme CEREC

* Chairside: Technológia je v ambulancii a používa sa, keď vy sedíte v kresle.
* Economical: Procedúra je ekonomická pre vás aj pre lekára.
* Restorations: Ošetrenie vráti vašim zubom prirodzenú krásu, funkčnosť a silu.
* Esthetic: Cerec náhrada je bez kovu a vo farbe vašich zubov.
* Ceramic: Použité sú vysoko pevné keramické hmoty, podobné vašej pravej zubnej štruktúre.

CEREC je CAD CAM (počítačom riadená) 3D technológia, ktorá umožní lekárovi opraviť váš zničený zub, zhotoviť korunku, vymeniť defektné amalgámové výplne za keramický onlay, inlay, overlay alebo zmeniť váš úsmev. To všetko je možné vykonať len v jednom, približne 2 hodiny trvajúcom sedení. Znamená to, že už nemusíte chodiť kvôli danému ošetreniu k vášmu lekárovi na 2 – 3x, ale môžete mať celé ošetrenie hotové za jeden deň, v jedno dopoludnie.

1. Celokeramické korunky –  prípadne polokorunky na celé zuby alebo na ich časti. Podstatný pre možnosť zhotovenia korunky je zvyšok zubu, či už s výplňou, deštruovaný kazom alebo ošetrovateľný koreň zubu siahajúci do úrovne výšky gingivy.

2. Fazety (veneers) – na predné plochy najmä predných zubov. Vieme zmeniť tvar, polohu a farbu predných zubov. Ak máte množstvo rôznofarebných výplní, prípadne inak poškodené predné zuby, táto možnosť je ideálna. Z prednej plochy zubu sa zbrúsi cca 0,5 mm a CEREC vyrobí novú celokeramickú prednú plôšku vo zvolenej farbe.

3. Inlay / Onlay – namiesto veľkej amalgámovej alebo kompozitnej výplne môže byť zub zrekonštruovaný celokeramickou inlay alebo onlay. Ich výdrž je celosvetovo hodnotená ako zlatý štandard v stomatológii.

4. 3 – 4 členné zirkonkeramické mostíky – zirkonoxidové, keramické bezkovové mostíky v rozsahu 3 – 4 členov vie CEREC zhotoviť s presnosťou 20 mikrónov. Mostíková CEREC práca trvá pre technické sintrovanie zirkonoxidu cca 24 hodín. Na druhý deň vám mostík nasadíme a to bez akéhokoľvek príplatku za 24 hod. rýchlosť, ktorý býva zvyčajne u lekárov a laborantov vo výške 100 % sumy pridanej k práci.

Na zhotovenie CEREC korunky nie je potrebná žiadna špeciálna príprava. Odporúčame mať vykonanú konzultáciu a dentálnu hygienu, prípadne bielenie zubov, ak chceme riešiť predné zuby.

Zákrok sa robí v lokálnej anestézii, a tak necítite žiadne bolesti. Po nalepení korunky môže byť rekonštruovaný zub 4 – 6 dní citlivejší, rovnako môže byť citlivé aj ďasno v jeho okolí.

Starostlivosť o celokeramickú CEREC korunku sa ničím nelíši od starostlivosti o vlastné zuby. Potrebná je stieravá technika čistenia zubov a použitie dentálnej nite, príp. medzizubných kefiek na vyčistenie medzizubných priestorov.

Prvých pár dní po nasadení korunky odporúčame opatrnejšiu prácu s dentálnou niťou.

Zotrvanie vašej korunky v ústach môže ohroziť nedostatočná zubná hygiena, neabsolvovanie pravidelných preventívnych prehliadok a profesionálnej dentálnej hygieny aspoň raz ročne. Rovnako ju môžu ohroziť aj údery do oblasti tváre a zubov.

Ivoclar EMPRESS – leucitová sklokeramika, momentálne svetovo najpoužívanejší typ materiálu pre CEREC.

Ivoclar EMPRESS MULTI – rovnaký typ ako predošlá, rozdiel je v opacite a translucencii korunky v smere od krčku k incizálnej hrane. Zub vyzerá vernejšie a nerozoznateľnejšie. Jednoznačný favorit na náhradu predných zubov a úsmevu.

Ivoclar E.max – lítium disilikátová keramika, ktorej tvrdosť je približne 2x väčšia ako tvrdosť Empress keramiky. Jednoznačný favorit pre zaťažené zadné zuby. Vyžaduje navyše 15 min.

Pri celej procedúre máte aplikovanú anestéziu, t.j. okrem pocitu tlaku nemáte iné bolestivé pocity.

Scroll to Top

Facebook

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".