Dentálna technika

3D CT a OPG vyšetrenie

Keď je potrebná presnosť, prehľad a plánovanie.

Najnovším prírastkom na našej klinike je duálny CT prístroj amerického výrobcu Carestream-Kodak CS 9300 Select. Používame ho na zhotovenie panoramatických snímkov a v zložitejších prípadoch na zhotovenie 3D CT, napr. pred implantáciou alebo extrakciou komplikovaného zubu múdrosti, pre lepšie zhodnotenie a plánovanie operácie. 

Samotné vyšetrenie trvá cca 2 minúty a je nebolestivé. Jeho pomocou dokážeme naplánovať presný počet a umiestnenie implantátov, dokonca aj ich presné rozmery. Dané vyšetrenia robíme aj na žiadosť iných lekárov a pacientov.

3D carestream
mikroskop

Špeciálny mikroskop a lupy

Presnejšia a dôkladnejšia lekárska práca.

Niekedy samotné oči lekára pri zložitej práci nestačia. V takých prípadoch používame buď lupy so základným zväčšením 3,5 x alebo prikročíme k ošetreniu pacienta s mikroskopom.

Ošetrenie mikroskopom je momentálne najpresnejšou možnou alternatívou v endodoncii pri dezinfekcii a vyplnení zubných kanálikov. Danú oblasť si vieme zväčšiť až 24 násobne. Ošetrenie sa vždy vykonáva v koferdame a trvá približne dvojnásobok bežného času ako bez mikroskopu.

Koferdam pri práci

Čistejšie a suchšie pracovné pole.

Mnohé z materiálov používané u zubného lekára vyžadujú pri aplikácii do zubu čo najsuchšie pracovné pole. V momente, keď už klasická odsávačka nestačí, použijeme elastickú blanu – koferdam, ktorá nám ohraničí ošetrovaný zub/zuby, zabráni vstupu slín do daného miesta, prípadne zabráni stretu nami používaných chemických látok a vašich slizníc alebo jazyka. Tým sa výrazne zvyšuje kvalita našej práce a zlepšuje váš pocit z ošetrenia zubným lekárom.

3D carestream

Prezrite si všetky služby,
ktoré ponúkame v zubnej klinike VitaDent.

Návrat hore

Facebook