ALL-ON-4

Revolučný koncept osadenia zubných implantátov.

My v klinike VitaDent, pod vedením MUDr. Marcela Podhorca, ako jedni z mála na Slovensku riešime revolučný koncept osadenia zubných implantátov, tzv. All-on-4® koncept. Ak máte silnú paradentózu, málo vlastných zubov alebo nie ste vhodný kandidát na klasické množstvo (6 – 8) zubných implantátov a chcete mať v ústach krásne pevné zuby bez kompromisu, môžeme vám pomôcť.

All-on-4® technika bola vyvinutá pred viac ako 20 rokmi na to, aby sme dokázali vyriešiť problémy pacientov, ktorým sa nedala aplikovať klasická metóda 6 – 8 implantátov, nebol dostatok kosti a bolo potrebné veľké množstvo ďalších chirurgických ošetrení. 

V neposlednom rade je toto ošetrenie šetrné k peňaženke pacienta, času strávenom v zubárskom kresle a času bez zubov. Táto metóda prináša implantáty aj pre ľudí, ktorí si ich ešte donedávna nemohli dovoliť.

all on 4

Ako prebieha ALL-ON-4®

Celá čeľusť alebo sánka sa ošetruje pomocou 4 implantátov. Implantáty využívajú v maxime tvrdšiu kosť a obchádzajú anatomické štruktúry, ktoré klasickú implantačnú procedúru sťažujú, predlžujú a komplikujú. Prvé dva sa implantujú do prednej oblasti, zvyšné dva v maximálnej dĺžke šikmo do zadnej oblasti.

Menšie množstvo implantátov uľahčuje chirurgickú procedúru, následnú starostlivosť, zľahčuje estetiku, znižuje náklady a umožňuje nám do 7 dní od vytrhnutia zubov a implantácie osadiť pacientovi pevné dlhodobé provizóriá. Vo finále môžeme nahradiť pacientovi hore alebo dole 10 – 14 zubov.

Cena ALL-ON-4 riešenia už od 10 000 EUR

akcia sticker

Najčastejšie otázky o technika ALL-ON-4

All-on-4® vám prinášajú fixované, neodnímateľné zuby, a preto:

 • si ich nepotrebujete dávať na noc do pohárika
 • čistia sa podobne ako prirodzené zuby
 • nevypadávajú a nehýbu sa v ústach
 • nedráždia vám ďasná
 • všetky sily sú prenášané cez zubné implantáty na kosť a tým ju stimulujú
 • pokrývajú len oblasť zubov, nie mäkké podnebia a podjazykové oblasti
 • menej implantátov, menej možných problémov s každým z nich
 • obchádzanie komplikovaných chirurgických zákrokov (sinus lift, augmentácia) zadných častí sánky a čeľuste
 • rýchlejšie hojenie a rýchlejšie osadenie fixných zubov
 • jednoduchší zákrok, menšia náročnosť, menej financií
 • ak ste ten šťastný a máte anatomické a finančné možnosti pre klasický systém 6 – 8 implantátov, radi to s vami na konzultačnom termíne preberieme.

Tento typ ošetrenia má extrémne vysokú úspešnosť po 10 rokoch – viac ako 85 %.

Je viac faktorov, ktoré môžu úspešnosť ovplyvniť, no našťastie, väčšina z nich je v rukách pacienta. Tuhé fajčenie, slabá hygiena, nedodržiavanie lekárskych a hygienických odporúčaní, môžu byť dôvodom zlyhania. Rovnako aj zásadná zmena zdravotného stavu. Všetky z týchto faktorov zvykneme preberať s pacientmi ešte pred implantáciou.

Skoro každý pacient je vhodným kandidátom. Zmeniť to môže len množstvo kosti v implantovaných oblastiach alebo zásadné zdravotné problémy, ako neliečený diabetes, osteoporóza a iné závažné ochorenia. Vek nebýva v danom prípade problém. Všetky možné komplikácie s vami preberieme pri konzultácii.

Nové zuby pomocou All-on-4® procedúry zahŕňajú jednu alebo viac konzultácii, nacenenie, poučenie, 3D snímok a plánovanie. Podľa možností je ďalším bodom v postupe samotný zákrok. Dva dni po tom sa urobia registrácie medzičeľustných vzťahov. O ďalšie dva dni sa skúsia dočasné pevné zuby. Na siedmy deň odstránime stehy a osadíme dočasné zuby. Potom, podľa potreby, sa vykonajú kontroly integrácie implantátov. Po 4 – 6 mesiacoch výmena za stále fixné zuby.

Štandardne odporúčame vziať si dva-tri dni voľno. Mnohí pacienti zvládajú bežnú prácu bez problémov už na druhý deň po operácii. Záleží naozaj len na vašom riešení takýchto situácií a na nastavení v práci.

Pri operácii samotnej používame štandardné anestetické prostriedky a v závislosti od obtiažnosti výkonu býva operácia nebolestivá. V pooperačnom priebehu môže pribudnúť mierny opuch alebo malé hematómy. Prípadnú bolesť prvých dní vieme účinne tlmiť analgetikami.

Áno, daná technika je určená pre horné aj dolné zuby. V ideálnom prípade je možné riešiť obe čeľuste naraz.

S výsledkom budete vyzerať lepšie a kvalita vášho života sa zvýši. To je hlavný dôvod pre All-on-4® procedúru.

Výsledky našej práce

Zaujal vás systém ALL-ON-4?
Vyplňte formulár a my vás budeme kontaktovať.

Návrat hore

Facebook