Preventívne prehliadky

To najpodstatnejšie, čo môžete pre svoje orálne zdravie urobiť.

Preventívna prehliadka zahŕňa vyšetrenie stavu chrupu, slizníc, mäkkých tkanív čeľustí a ústnej dutiny, ako aj kontrolu zubných náhrad.

V našej ambulancii sme zaviedli nadštandardný systém, v ktorom je kompletná stomatologická prehliadka spojená aj s obojstrannou RVG snímkou oboch zuboradí, tzv. Bitewingom pomocou systému Vistascan. Toto nám umožní nájsť kazy aj v začiatočnom štádiu a kazy v medzizubných oblastiach, ktoré sa zrakom bežne veľmi ľahko prehliadnu.

To nám následne dáva možnosť ošetriť kazy, ktoré sú menej hlboké, výplň je menšia, ošetrenie jednoduchšie, rýchlejšie a pre pacienta komfortnejšie.

Vstupné stomatologické vyšetrenie

Každý nový pacient sa u nás podrobí prvotnej vstupnej prehliadke spojenej s dentálnou hygienou. Považujeme ju za základ starostlivosti vedúcej k dlhodobo zdravému bezproblémovému chrupu a je podľa odporučenia opakovaná raz alebo dvakrát ročne. Následne vám bude každý rok spravené BiteWing RVG vyšetrenie technológiou VistaScan na zistenie prítomnosti začínajúcich foriem medzizubného kazu. Rovnako vám vo väčšine prípadov zhotovíme aj OPG alebo 3D snímku, ktoré sú schopné odhaliť aj závažnejšie začínajúce ochorenia.

V závere stomatologickej preventívnej prehliadky je pacient informovaný o stave chrupu, je mu vysvetlený nález v ústach a na bitewing RVG. V prípade odhalenia zubného kazu alebo iných problémov je dohodnutý typ terapie a čas, v ktorom je možné pacienta komplexne ošetriť. Komplexná terapia je vždy dohodou medzi lekárom a pacientom po úplnom poučení pacienta o stave chrupu a dutiny ústnej.

Záleží nám na zdraví vašich detí

Na rozdiel od množstva iných zubných ambulancii, my sa postaráme aj o vaše deti a dorast. Pravidelné prehliadky v polročných cykloch, lokálne fluoridácie a pečatenia zubov sú u nás samozrejmosťou.

Naša dentálna hygienička a preventistka sa postarajú aj o nácvik čistenia zubov vašich detí a kontrolu ich čistenia farbením pomocou tabliet. Rovnako vám odporučia aj správne pomôcky na čistenie zubov, ktoré si u nás môžete aj zakúpiť.

Súčasťou preventívnej prehliadky u detí a mládeže do 18 rokov je vždy fluoridácia oboch zuboradí gélom s vysokým obsahom NaF (fluoridu sodného). Pravidelná profesionálna fluoridácia výrazne zmenšuje riziko zubného kazu, robí sklovinu odolnejšiu a pevnejšiu.

V súčasnosti je, rovnako ako prehliadka samotná, plne hradená zo zdravotného poistenia. Bitewing RVG nie je súčasťou plnej úhrady zo zdravotného poistenia.

Pravidelnosť prehliadky

Ak absolvujete v jednom roku preventívnu prehliadku, v nasledujúcom roku sa poisťovňa podieľa čiastočne na úhrade ošetrení súvisiacich so zubným kazom. Ak daná preventívna prehliadka nebola absolvovaná, na spoluúčasť poisťovne podľa zákona nemáte nárok.

Súčasťou každej preventívnej prehliadky u dospelých je absolvovanie kompletnej, profesionálne vykonanej dentálnej hygieny u našej dentálnej hygieničky.

Dobre a kvalitne prevedená prehliadka vám ušetrí bolesť, starosti, čas a peniaze v budúcnosti.

Objednajte sa na vstupnú prehliadku.
Vyplňte formulár a my vás budeme kontaktovať.

Návrat hore

Facebook